Osmangazi ilçesinde 15 yıl boyunca esnafın sorunlarını dinleyip çözüm önerileri sunan Başkan Dündar'ın düzenlediği iftar yemeğine, Bursa'daki berber esnafı yoğun ilgi gösterdi. Bursa'nın esnaf dostu başkanı olarak bilinen Dündar, Ramazan ayı boyunca her akşam Osmangazi Meydanı'nda farklı kesimlerle bir araya gelerek iftar yemekleri düzenliyor. İftar etkinliklerine katılan her kesim, 31 Mart seçimlerinde destek sözü veriyor. Bursa Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleriyle Osmangazi Meydanı'nda buluşan Dündar'a, yemeğe katılan tüm berber esnafı seçimlerde destek olacaklarını belirtti. İftar yemeğine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş, MHP Osmangazi İlçe Başkanı Kerim Gürsel Çelebi ve Bursa Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri katıldı.

3 bin kişilik iftar dağıtıyoruz.

Osmangazi Meydanı'nın Bursa'nın merkezi olduğunu belirten Başkan Dündar, "Bu bölgede ilk çalışmaya başladığımızda kamuoyunda merakla takip edilen bir konuydu. Burası bizim ilçe belediyesi için büyük bir proje ve bu işten alnımızın akıyla çıktık. Meydan projesinin ikinci kısmını da inşallah vatandaşlarımız destek verip göreve geldiğimizde en kısa sürede bitireceğiz. Burayı tanıtmak için düzenlediğimiz 6 konserde 250 bin kişi geldi. Ramazan ayında farklı noktalarda günlük 3 bin kişilik iftar dağıtıyoruz. Aynı şekilde iftardan önce her gün bin kişilik kumanya dağıtıyoruz. Osmangazi Meydanı'nda da her gün farklı kesimlerle iftarda buluşuyoruz. Bugün Bursa Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleriyle bir aradayız. Bizlere desteğini açıklayan esnafımızın her zaman yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" dedi.

Bursa Yıldırımlı çocuklar doyasıya eğlendi Bursa Yıldırımlı çocuklar doyasıya eğlendi

Bursa Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Ocak ise, "Mustafa Dündar başkanımıza Bursa'ya Osmangazi Meydanı gibi bir değer kazandırdığı ve bizi bugün burada bir araya getirdiği için çok teşekkür ederiz. Biz başkanımıza desteğimizi vereceğiz, inşallah" şeklinde konuştu.

Kaynak: Olay Gazetesi

Editör: Ferit Gücüyener