Bursa Yıldırımlı çocuklar doyasıya eğlendi Bursa Yıldırımlı çocuklar doyasıya eğlendi

Bursa'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, iki farklı noktada kutlandı. Türk-İş'in kararıyla sabah saatlerinde binlerce sendika üyesi Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Diğer bir etkinlik ise geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen alanda yapıldı. Eski stadyum önünde toplanan işçiler, öğrenciler, sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri sloganlarla ve pankartlarla Kent Meydanı'na yürüyüş gerçekleştirdi. Polis, alanda geniş güvenlik önlemleri aldı ve kanunlara aykırı pankartları alana almadı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 1 Mayıs'ta alanlarda işçilerle bir araya geldi. Bozbey, işçilerin ilgisiyle karşılaşarak şunları söyledi: "1 Mayıs, emeğin en yüce değer olduğunu savunanların bayramıdır. Tüm emekçilerin bayramını kutluyorum. İşçilerimizin ve emekçilerimizin yaşam standartlarının yükseltilmesi, insanca bir yaşam sürmeleri son derece önemlidir. Üreten ve emek veren insanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi bizim en büyük arzumuzdur. İnanıyorum ki, alanlarda bu talepleri yüksek sesle dile getireceklerdir. Bu anlamda tekrar bayramlarını kutluyorum."

Bursa'da kutlanan 1 Mayıs'a Bursa milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı. (Kaynak:Olay Gazetesi)

Editör: Ferit Gücüyener