Eğitim ve Bilimsel İşbirliği Protokolü

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi arasında imzalanan protokolle, Veteriner Fakültesi 4. ve 5. sınıf öğrencileri Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde eğitim görecek. Bu merkezde alanında uzman veteriner hekimlerle birlikte klinik tedaviler, hayvan muayenesi, hastalarla ilgili rapor yazımı, görüntüleme yöntemlerinin uygulanması ve yorumlanması gibi konularda deneyim kazanacaklar. Ayrıca biyokimyasal ve hematolojik tetkikler, biyopsi, tanısal virolojik, mikrobiyolojik, parazitolojik ve patolojik örnek alabilme eğitimleri de verilecek.

Geleceğin Veteriner Hekimlerini Yetiştiriyor3

Protokol kapsamında 80 öğrenci, eğitim hayatı boyunca yılda 9 ay, haftanın 2 günü eğitim alacak. Bu eğitimlerde öğrencilere özellikle kısırlaştırma çalışmaları hakkında özel eğitimler verilecek.

Tören ve Açıklamalar

Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde düzenlenen törende, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Şenlik protokolü imzaladı.

Başkan Aydın, hayvanlara her zaman sahip çıktıklarını ifade ederek, “Böyle bir işbirliğine imza attıkları için Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi dekan ve dekan yardımcısına teşekkür ediyorum. Veteriner Fakültesi 4. ve 5. sınıf öğrencileri haftanın 2 günü burada eğitim desteği alacak. Bu çalışmayı bilimsel çerçevede arzuladığımız için dekanımız, öğrencilerin yetişmesine katkı sunacağı için bize destek verdi. Daha önce de veteriner fakültesiyle eğitim işbirlikleri yaptık. Bu işbirliklerimiz devam edecek. Sokak hayvanlarıyla ilgili kısırlaştırmayı hızlandırıcı bir süreci hedefliyoruz, hayvanları uyutmayıp kısırlaştırma kapsamında çalışacağız,” dedi.

Geleceğin Veteriner Hekimlerini Yetiştiriyor5

Uzun Süreli İşbirliği

Başkan Bozbey, Büyükşehir ailesiyle bayramlaştı Başkan Bozbey, Büyükşehir ailesiyle bayramlaştı

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Şenlik ise protokolü imzaladığı için Başkan Aydın’a teşekkür ederek, “Osmangazi Belediyesi ile işbirliği içinde olmaktan mutluyuz. Süre gelen işbirliğimizi, hocalarımızın bilimsel anlamda destekleriyle sürdüreceğiz. Öğrencilerimizi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne göndererek burada uygulamalı eğitim imkanı sağlayacağız. Bu birliktelik uzun yıllar devam edecek. Öğrencilerimiz bu merkeze gelmekten son derece mutlular, işbirliğimiz hayırlı olsun,” diye konuştu.

B A Y R A M Ş E N L İ K E R K A N A Y D I N

Protokolün ardından Başkan Aydın ve Dekan Şenlik, barınakları gezerek tedavi gören hayvanlar hakkında bilgi aldı.

Editör: Ferit Gücüyener