Bursa’nın ‘Kent Anayasası’ şekilleniyor Bursa’nın ‘Kent Anayasası’ şekilleniyor

Bursa'nın yerel seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, şunları belirtti: "Bursa'da sandıkların %89'u açıldı ve CHP'nin oy oranı %47.8, AK Parti'nin ise %38.3. İYİ Parti'nin %2.24 oy almasıyla ömürlerinin bittiğini gösterdi. 9 ilçemizde AK Parti, 6 ilçemizde CHP'de, 2 ilçemizde ise İYİ Parti'de kalmış oldu. Gerçekten demokrasi şöleni yaşandı. Önümüzdeki dönemde yapmamız gereken işler var."

Gürkan, 720 bin emeklinin olduğu Bursa'da CHP'nin 2 bin lira vaadini emeklilerin takip ettiğini ve bu konunun kendileri için önemli olduğunu ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş ise şu açıklamalarda bulundu: "Seçim sonuçlarına göre bir önceki seçime göre %12-13 oranında bir azalış söz konusu. 250 bin seçmenin sandığa gitmediğini düşünüyorum. Ülkemizin birçok yerinde yaşanan oy kaybını Bursa'da da yaşadık. Pandemi, sel ve yangınlarla zor süreçler geçirdik ama hiçbir zaman mazeret üretmedik. Tertemiz bir belediye bırakıyorum. Mustafa Bozbey'i tebrik etmek istiyorum ancak henüz sonuçlar açıklanmadan iftiralarla karşı karşıya kaldım. Büyükşehir Belediyesi'ne bırakın bir TIR'ı, bir taksi bile yanaşmadı. Bunlar ahlaki değil. Tertemiz bir belediye bırakıyorum ve kara propagandaya karşı Bursalıların vicdanına havale ediyorum."

Editör: Ferit Gücüyener